1. Regulamin odwiedzin:
2. Zasady przesyłania paczek:
- Zgodnie z art. 118 i art. 132 Ustawy z dnia 9 czerwca 2022r. o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich (Dz. U. 2022 poz. 1700) oraz § 28 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 31 sierpnia 2022 r. w sprawie pobytu nieletnich w okręgowych ośrodkach wychowawczych (poz. 1890) ,wychowanek może otrzymywać paczki z żywnością, książkami, ubraniem, obuwiem i innymi przedmiotami osobistego użytku z tym, że przekazuje do depozytu przedmioty, których posiadanie jest niezgodne z regulaminem, dokumenty i przedmioty wartościowe. Paczki doręcza się wychowankowi niezwłocznie za pokwitowaniem. Osoba doręczająca paczkę wychowankowi sporządza w jego obecności spis jej zawartości.
- Paczki doręcza się wychowankom za pokwitowaniem.
- Osoba doręczająca paczkę wychowankowi sporządza w jego obecności spis jej zawartości.
3. Zasady przekazów pieniężnych dla wychowanków:
- Zgodnie z art. 107 pkt. 13 i art. 132 Ustawy z dnia 9 czerwca 2022r. o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich (Dz. U. 2022 poz. 1700) oraz § 27 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 31 sierpnia 2022 r. w sprawie pobytu nieletnich w zakładach poprawczych (poz. 1890) może otrzymywać środki pieniężne od osób, instytucji lub organizacji. Pieniądze te wychowanek powinien przekazać, za pokwitowaniem, do depozytu, może nimi dysponować za zgodą wychowawcy.
- Otrzymane pieniądze wychowankowie przekazują, za pokwitowaniem, do depozytu.
- Dysponowanie otrzymanymi pieniędzmi odbywa się za zgodą wychowawcy.
- Wychowankowie nie posiadają własnych kont bankowych – jedyne drogi przekazania pieniędzy dla nieletnich to:
- Przekazanie osobiste w sekretariacie lub podczas odwiedzin.
- Przekaz pocztowy imienny dla wychowanka.
4. Procedura przyjęcia wychowanka:
Po doprowadzeniu do placówki nieletni zostaje poddany kontroli osobistej oraz badaniu na obecność w organizmie substancji psychoaktywnej, a następnie umieszczany jest w izbie adaptacyjnej, w której przebywa nie dłużej niż 14 dni. Wobec nieletniego umieszczonego w izbie adaptacyjnej psycholog lub pedagog opracowuje plan adaptacyjny, podlegający akceptacji dyrektora ośrodka. Nieletniego przyjmuje do ośrodka Dyrektor ośrodka i przeprowadza z nim rozmowę, zapoznaje nieletniego z jego prawami i obowiązkami oraz zasadami pobytu w ośrodku, psycholog lub pedagog przeprowadza rozmowę wstępną z nieletnim oraz poddaje nieletniego badaniom osobopoznawczym w celu diagnozy i prognozy resocjalizacyjnej. Nieletni poddawany jest również badaniom lekarskim oraz psychiatrycznym, a także w miarę potrzeb uzupełniającym badaniom psychologiczno – pedagogicznym. W tym też czasie o umieszczeniu nieletniego w Ośrodku powiadamiany jest Sąd Rodzinny, Departament Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości oraz rodzice lub opiekunowie prawni wychowanka. Ponadto do rodziców lub opiekunów prawnych wysyłane zostają zapytania i ankiety w celu określania warunków przyjazdu na przepustki i urlopy, badań lekarskich wykonywanych w placówce oraz uzupełnienia informacji o wychowanku. Wraz z ankietami rodzice/prawni opiekunowie otrzymują prośba o podanie maila, by na jego podstawie uzyskać indywidualny login i hasło do serwisu szkolnego umożliwiające śledzenie postępów w nauce i zachowaniu podopiecznych.
Po opuszczeniu izby adaptacyjnej wychowanek umieszczony zostaje w grupie wychowawczej, przydzielony do właściwej klasy szkolnej i grupy szkolenia zawodowego.
W okresie do 30 dni od umieszczenia w ośrodku opracowany zostaje Indywidualny Plan Oddziaływań Wychowawczych, Resocjalizacyjnych i Terapeutycznych.
5. Dodatkowe informacje i pliki do pobrania:
W celu optymalnego planowania oddziaływań wychowawczych wobec Państwa podopiecznych prosimy o wypełnienie i przesłanie otrzymanych od nas ankiet. Dodatkowo ankiety można pobrać i wydrukować bezpośrednio z naszej strony internetowej.
Dostęp do dziennika szkolnego jest możliwy za pomocą witryny internatowej https://uonetplus.vulcan.net.pl/ms/, gdzie mogą Państwo na bieżąco śledzić oceny z nauki i zachowania swoich dzieci.